sobota, 8 marca 2014

Poradnik : Jak napisać prośbę o autograf ?

Hej !
W końcu mam trochę wolnego czasu więc postanowiłem, że napisze kilka szablonów jak napisać prośbę o autograf. Na razie po polsku a wkrótce pojawią się szablony po angielsku i niemiecku.

 Prośba do piłkarza 
Drogi (wpisujemy imię piłkarza)
Mam na imię (swoje imię), mam (swój wiek) i jestem ogromnym fanem ( wpisujemy klub w którym gra).  Jest  Pan moim ulubionym zawodnikiem grającym w tym klubie. Uwielbiam oglądać Pana grę. Moim hobby oprócz piłki nożnej jest kolekcjonowanie autografów. Niestety w mojej kolekcji brakuje mi Pana podpisu. Dlatego mam pytanie czy nie było by możliwości wysłania mi Pańskiego autografu? Byłbym ogromnie szczęśliwy. Wysyłam również ( wpisujemy co dołączyliśmy do listu np. koperta zwrotna, znaczek, zdjęcie itp.)
Pozdrawiam, (swoje imię)


Prośba do  siatkarza/siatkarki
Drogi/Droga (wpisujemy imię siatkarza/siatkarki)
Mam na imię (swoje imię), mam (swój wiek) i jestem ogromnym fanem ( wpisujemy klub w którym on/ona gra). Od zawsze Panu/Pani kibicuję. Cieszę się że robi Pan/Pani tak dużo dobrego dla klubu. Życzę Panu/Pani dużo sukcesów w karierze sportowej. Czy byłaby możliwość wysłania mi autografu? Byłbym bardzo szczęśliwy.  Wysyłam również ( wpisujemy co dołączyliśmy do listu np. koperta zwrotna, znaczek, zdjęcie itp.)
Pozdrawiam, (swoje imię)


Prośba do sportowca
Drogi/Droga (wpisujemy imię sportowca)
Mam na imię (swoje imię), mam (swój wiek) i jestem Pana/Pani ogromnym fanem. Uwielbiam zawsze  Pana/Panią na zawodach. Najbardziej podoba mi się w Panu/Pani (wpisujemy za co lubimy tą osobę np. waleczność, nieustępliwość itp.) Moim hobby jest kolekcjonowanie autografów i jeśli byłaby taka możliwość prosiłbym o wysłanie mi jednego. Byłbym bardzo wdzięczny.Wysyłam również ( wpisujemy co dołączyliśmy do listu np. koperta zwrotna, znaczek, zdjęcie itp.)
Pozdrawiam, (swoje imię)  Prośba do klubu piłkarskiego
Witam
Mam na imię (swoje imię) i mam (swój wiek). Moim ulubionym klubem jest (wpisujemy tu oczywiście klub do którego piszemy). Moim hobby jest kolekcjonowanie autografów. Niestety w swojej kolekcji brakuje mi autografów zawodników (wpisujemy klub do którego piszemy).  Mam do Państwa wielką prośbę o przesłanie mi autografów:
(wypisujemy np. po kropkach lub po przecinku piłkarzy na których nam zależy)
Byłbym bardzo wdzięczny chodź każdy inny wyżej niewymieniony będzie mile widziany. Wysyłam również do Państwa ( wpisujemy co dołączyliśmy do listu np. koperta zwrotna, znaczek)
Pozdrawiam, (swoje imię)

Prośba do aktora/aktorki
Drogi/Droga (wpisujemy imię aktora/aktorki)
Mam na imię (swoje imię) i mam (swój wiek). Jestem Pana/Pani ogromnym fanem. Uwielbiam oglądać każdy film w którym Pan/Pani gra ale szczególnie podobała mi się Pana/Pani rola w ( wpisujemy tytuł naszego ulubionego filmu z tą osobą). Kolekcjonuje autografy i prosiłbym o wysłanie mi jednego. Będę dozgonnie wdzięczny. Wysyłam również ( wpisujemy co dołączyliśmy do listu np. koperta zwrotna, znaczek, zdjęcie itp.)
 Pozdrawiam, (swoje imię)


Jeśli piszecie e-mail zawsze podajecie swój adres domowy !!!
Mam nadzieję, że Wam trochę pomogłem. Za kilka dni opublikuje te prośby po angielsku i niemiecku. Czekam na Wasze opinie. Jeśli chcielibyście coś do tego dodać to piszcie swoje sugestie w komentarzach. :)5 komentarzy:

 1. Siemka, jeśli jesteś zainteresowany grafami Krychowiaka, Glika, Halilovica, Cantony, Cerciego, Immobile to pisz na faem123@wp.pl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej mógłbyś wrzucić po języku angielskim te prośby :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po jakim mniej więcej czasie mogą odesłać mi taki list ? Wiadomo ze teraz Sylwester, Święta ale tak na oko ?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ej a o co chodz z tym wpisujemy co dołączyliśmy do listu np. koperta zwrotna, znaczek ???

  OdpowiedzUsuń